Kam na výlet
Moravský kras (5 km)

Je jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších krasových oblastí ve střední Evropě. Její součástí je více než 11 000 zaznamenaných jeskyní, z nichž pět jich je přístupné veřejnosti. Nachází se tu také proslulá propast Macocha a známé Punkevní jeskyně, součástí jejichž prohlídky je i plavba po podzemní říčce Punkvě.

Punkevní jeskyně a propast Macocha (5 km)

Punkevní jeskyně se nacházejí v Pustém žlebu, 2 km od informačního centra Skalní mlýn proti proudu říčky Punkvy. Byly postupně objevovány v letech 1909-1933 (1909-1914 suchá část jeskyně, 1920-1933 vodní plavba) výzkumnou skupinou pod vedením profesora Karla Absolona. Návštěvníci procházejí mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou na dno propasti Macocha. Hloubka propasti je 138 metrů.

Kateřinská jeskyně (5 km)

Jeskyně s osobitou krápníkovou výzdobou, z níž vynikají dlouhé hůlkové stalagmity. Hlavní dóm patří mezi největší v celém Moravském krasu. Jeskyně je významným archeologickým nalezištěm.

Jeskyně Balcarka (5 km)

Jeskyně Balcarka se nachází u obce Ostrov u Macochy. Dvoupatrové jeskynní bludiště členitých chodeb, spojených komíny a vysokými dómy, s velmi bohatou, mnohotvárnou a barevnou krápníkovou výzdobou. Jeskyně Balcarka byla již v pravěku osídlena.

Sloupsko-šošůvské jeskyně (10 km)

Rozsáhlý komplex chodeb a dómů ve dvou patrech, spojených mohutnými podzemními propastmi, až 80 metrů hlubokými.

Jeskyně Výpustek (10 km)

Jeskyně Výpustek se nachází u obce Křtiny. Patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Má bohatou a z velké části i smutnou historii. V roce 1938 převzala podzemní unikát Čs armáda, která zde měla muniční sklad a začátkem 60. let převzala celý areál jeskyně znovu Čs armáda, která zde vybudovala mohutný podzemní protiatomový kryt.

Býčí skála (12 km)

Býčí skála je druhým největším podzemním systémem Moravského krasu, v Česku . Nachází se 2 km východně od Adamova u Brna , v Křtinském údolí, kterým vede naučná stezka.

Blansko (5 km)

Blansko je město v Jihomoravském kraji, přibližně 20 km od krajského města Brna. Vzniklo z původní osady u řeky Svitavy s názvem Staré Blansko.

Zámek Blansko (5 km)

Zámek Blansko je krásná renesanční stavba v Blansku. Zámek Blansko byl vystavěn na přelomu 16. a 17. století.

Aquapark Blansko (5 km)

Aquapark Blansko se nachází ve městě Blansko cca 20km severně od města Brno. Jedná se o krytý bazén, ke kterému je připojen venkovní aquapark.

1 2 3 4 5 6
Vyberte si pokoj

2lůžkový pokoj
(pokoj č.7)

 
 

2lůžkový pokoj
(pokoj č.2)

 
 

2lůžkový pokoj
(pokoj č.5)

 
 

3lůžkový pokoj
(pokoj č.3)

 
 

4lůžkový apartmán
(pokoj č.1)

 
 

4lůžkový apartmán
(pokoj č.4)

 
 

5lůžkový pokoj
(pokoj č.6)

 
 


Novinky
Jeskyně Moravského krasu

  Všechny tyto úžasné jeskyně jsou otevřené - PUNKEVNÍ JESKYNĚ S PLAVBOU NA LODIČKÁCH, SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ, BALCARKA, VÝPUSTEK, KATEŘINSKÁ JESKYNĚ, PROPAST MACOCHAPenzion roku

GoPay

Kontakty
Emailová adresa: info@penzionujezku.cz Telefon: 731 495 555 Webové stránky: www.penzionujezku.cz