Kam na výlet
Rozhledna Podvrší Veselice (12 km)

Rozhledna na kopci Podvrší u Veselice je od roku 2001 jedním z vyhledávaných turistických cílů v regionu Moravský kras a okolí. Každoročně ji navštíví okolo 20 000 návštěvníků. Rozhledna poskytuje krásné pohledy na Moravský kras, Drahanskou vrchovinu, Českomoravskou vysočinu, Pálavu, atd. Rozhledna je velice dobře přístupná z parkoviště u Kulturního domu Veselice, v němž se nachází Informační a prodejní místo místních produktů. Zde si mohou jeho návštěvníci zakoupit některý z místních produktů z regionu Moravský kras a okolí.

Železářská huť Františka (11 km)

Byla v provozu v období 1754 – 1877 . Tento památkový areál st. technické rezervace se nachází v Josefském údolí nedaleko Adamova. Dominantu tvoří vysoká dřevouhelná železářská pec. Expozici doplňují 2 menší pece, rampy. Bývalá modelárna zvaná Kameňák a obytná budova s expozicí železářství. Na objektu se každoročně konají tavby v replikách pecí. Huť je jedním ze středisek Evropské cesty železa.

Zámek Lysice (22 km)

Dnešnímu zámku v Lysicích předcházela tvrz z 15. století, přestavěná v první polovině 17. století na renesanční zámek. Po roce 1730 získal zámek vrcholně barokní podobu.

Porčův mlýn Býkovice (25 km)

Porčův mlýn je historická památka, která se nachází v malé obci Býkovice. U nikátní funkční mlýn na horní vodu. Budete účastni skutečného mletí obilí s odborným výkladem pana mlynáře.

Panský pivovar Černá Hora - exkurze (15 km)

Během prohlídky navštívíte historické i moderně zařízené provozy a dozvíte se vše podstatné o historii pivovaru a výrobě piva a sladu.

BOSKOVICE (24 km)

Jako město vystupují v písemných pramenech od 2. pol. 15. stol. V těžké době zde vzniká i židovská osada, jež se v průběhu dalšího století stala jednou z nejvýznamnějších na Moravě. V roce 1919 došlo ke správnímu spojení Boskovic s židovským městem.

Židovské městečko Boskovice

Židovské město vzniklo po roce 1727, stávalo zde asi 100 domů, bylo odděleno dvěma bránami. Dnes je zde 79 domů, z toho je 20 památkově chráněno.

Zámek Boskovice (24 km)

Nedaleko městského centra, na úpatí hradního kopce stojí empírový zámek. Budova je citlivě obklopena komplexem parků a zahrad.

Hrad Boskovice

Na rozhraní Malé Hané a Drahanské vrchoviny se ve výšce 460 metrů nad mořem vypíná romantická zřícenina goticko-renesančního boskovického hradu. Historie hradu se začala psát v polovině 13. století.

Westernové městečko Boskovice

Atmosféra Western parku Boskovice, který je vybudován ve starém pískovcovém lomu, vás dokáže pohltit natolik, že i vy si na chvíli budete myslet, že jste pravý kovboj nebo nespoutaný indián.

1 2 3 4 5 6
Vyberte si pokoj

2lůžkový pokoj
(pokoj č.7)

 
 

2lůžkový pokoj
(pokoj č.2)

 
 

2lůžkový pokoj
(pokoj č.5)

 
 

3lůžkový pokoj
(pokoj č.3)

 
 

4lůžkový apartmán
(pokoj č.1)

 
 

4lůžkový apartmán
(pokoj č.4)

 
 

5lůžkový pokoj
(pokoj č.6)

 
 


Novinky
Dílničky v Domě přírody

Předadventní tvoření aneb dílničky na Domě přírody. Kdy? 24. 11. 2018 Kde? Dům přírody Moravského krasu Co Vás čeká?     - výroba adventních věnců    - tvoření vánočních svícnů    - motání svíček    - zdobení…Kontakty
Emailová adresa: info@penzionujezku.cz Telefon: 731 495 555 Webové stránky: www.penzionujezku.cz